Co dalej z podkastem Naukowo?

Arkadiusz Polak

Co dalej z podkastem Naukowo?

Co dalej z podkastem Naukowo? Czy będą pojawiać się nowe odcinki?

Podkast Naukowo pomimo rosnącej liczby słuchaczy, jest kiepskim przedsięwzięciem biznesowym, rozwijający się dopiero projekt nie ma szans na znalezienie stałego finansowania. A ze względu na ilość pracy i czasu jaki trzeba poświęcić na stworzenie odcinka podkastu nie jestem w stanie robić tego „po godzinach”.

Stanąłem przed wyborem: podkast albo zarobek. Z przykrością muszę wybrać to drugie. Boli mnie to tym bardziej, że liczba słuchaczy stale rosła, z tygodnia na tydzień przybywało zainteresowanych nowościami ze świata nauki. Poświęciłem rok na realizację podkastu, wiele się nauczyłem w tym czasie, a tworzenie podkastu było dla mnie ogromną radością.

Niestety nie byłem w stanie zamienić internetowej twórczości na źródło dochodów wystarczające aby utrzymać siebie i produkcję podkastu. Póki co zatem kończę z porażką, jak zapewne wielu początkujących podkasterów. Cóż, życie toczy się dalej, w tej chwili skupiony jestem na przeprowadzce za granicę i pracy zarobkowej.

Nie jestem w stanie powiedzieć co dalej z podkastem. Dotychczasowe odcinki na pewno z sieci nie znikną, chciałbym też podtrzymać stronę podkastu choćby przez publikacje artykułów. Być może za jakiś czas powrócę do tworzenia odcinków, myślę choć o jednym w tygodniu, ale póki co jestem zmuszony wstrzymać tworzenie nowych audycji.

Dziękuję wszystkim słuchaczkom i słuchaczom!
Cieszę się, że wszystkie odcinki podkastu Naukowo, na wszystkich platformach zostały pobrane ponad 10 000 razy, mam nadzieję, że moja próba dostarczenia Wam nowinek z naukowego świata choć trochę się udała. Będę się starał aby podkast Naukowo znów kiedyś zabrzmiał w Waszych głośnikach.

A tymczasem życzę Wam samych sukcesów w 2023 roku!
Arkadiusz Polak

clear clear
Type at least 1 character to search
clear clear
Słuchaj
Obserwuj