Podkast "Naukowo"

Dostępny na Google i Apple Podcasts, Spotify, YouTube i innych platformach podkastowych w każdą środę i sobotę

Naukowo.net

Podkast „Naukowo” to przegląd prasy, badań i nowości w świecie nauki. 20 minutowe audycje w każdą środę i sobotę, podane w przystępnej formie. Podkast powstał, aby popularyzować naukę i jej osiągnięcia, szczególnie w czasach, gdy tak wiele jest dezinformacji i fake newsów. Przy tworzeniu podkastu zwracam szczególną uwagę na wiarygodność źródeł i choć w nauce nigdy nic nie wiadomo „na pewno” to warto dochować tej staranności, gdy przedstawia się naukowe osiągnięcia. Jednocześnie chciałbym, aby informacje zawarte w audycjach były przekazywane jasno i zrozumiałym językiem, aby nie męczyć słuchacza, a zachęcać go do pogłębienia wiedzy na interesujący go temat.

Wsparcie w serwisie Patronite

Podkast jest darmowy dla wszystkich i bez reklam, ponieważ finansowany jest z dobrowolnych wpłat od słuchaczy. Jeśli uznasz, że warto wspierać ten projekt to zapraszam na Patronite. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękuję, pozwolą mi one skupić się tylko na podkaście i rozwijać go, a pomysłów nie brakuje!

Type at least 1 character to search
Słuchaj
Obserwuj
Twitter:

Aurélie Bröckerhoff @AMBrockerhoff i Mahmoud Soliman opowiadają o Masafer Yatta - ostatnim takim miejscu, okupowanym przez #Izrael, gdzie jaskinie są wykorzystywane jako domy przez palestyńską społeczność, która nie może żyć w pokoju.

https://naukowo.net/2022/11/14/palestynskie-terytorium-ktore-izrael-zamienil-w-strefe-ostrzalu-poznajcie-zamieszkujacych-jaskinie-mieszkancow-masafer-yatta/

#nauka #Palestyna

Czy szczury tańczą do rytmu muzyki?
Jak rośnie szczęście po otrzymaniu 10 000$?
Gdzie patrzą się ryby podczas pływania?
Czy nowa terapia pozwoli chodzić po paraliżu?

Zapraszam na 68. odcinek @PodkastNaukowo !

#nauka #naukowo #podkast

https://youtu.be/0VH3_fdgpXk

Obecność wody to spory problem dla chcącego powstać życia, które potrzebuje suchego miejsca, aby zaistnieć.
Czy rozwiązaniem tego problemu może być #woda?
@NicolasMorato pokazuje jak mikrokrople mogły przyczynić się do powstania życia na Ziemi.

https://naukowo.net/2022/11/10/woda-byla-zarowno-niezbedna-jak-i-stanowila-bariere-dla-wczesnego-zycia-na-ziemi-mikrokropelki-sa-jednym-z-potencjalnych-rozwiazan-tego-paradoksu/
#nauka