Podkast "Naukowo"

Dostępny na Google i Apple Podcasts, Spotify, YouTube i innych platformach podkastowych w każdą środę i sobotę

Naukowo.net

Podkast „Naukowo” to przegląd prasy, badań i nowości w świecie nauki. 20 minutowe audycje w każdą środę i sobotę, podane w przystępnej formie. Podkast powstał, aby popularyzować naukę i jej osiągnięcia, szczególnie w czasach, gdy tak wiele jest dezinformacji i fake newsów. Przy tworzeniu podkastu zwracam szczególną uwagę na wiarygodność źródeł i choć w nauce nigdy nic nie wiadomo „na pewno” to warto dochować tej staranności, gdy przedstawia się naukowe osiągnięcia. Jednocześnie chciałbym, aby informacje zawarte w audycjach były przekazywane jasno i zrozumiałym językiem, aby nie męczyć słuchacza, a zachęcać go do pogłębienia wiedzy na interesujący go temat.

Wsparcie w serwisie Patronite

Podkast jest darmowy dla wszystkich i bez reklam, ponieważ finansowany jest z dobrowolnych wpłat od słuchaczy. Jeśli uznasz, że warto wspierać ten projekt to zapraszam na Patronite. Za wszystkie wpłaty serdecznie dziękuję, pozwolą mi one skupić się tylko na podkaście i rozwijać go, a pomysłów nie brakuje!

Type at least 1 character to search
Słuchaj
Obserwuj
Twitter:

Zarówno brak bólu jak i jego nadmiar to poważny problem. Co robią leki, aby zatrzymać ścieżki sygnalizacji bólu?
Zapraszam do lektury artykułu Rebecci Seal @lab_seal i Benedicta Altera na stronie podkastu Naukowo.
https://naukowo.net/2022/08/11/jak-leki-przeciwbolowe-faktycznie-zabijaja-bol-od-ibuprofenu-do-fentanylu-chodzi-o-to-by-sprostac-bolowi-tam-gdzie-on-jest/

Czy pająki śnią o muchach? Czy skończy się koszmar o rysach na lakierze auta? Jak głośno krzyczą hieny i jak bardzo medytacja zmniejsza ból?
Zapraszam na 43 odcinek @PodkastNaukowo!
#naukowo #nauka #podkast #ciekawostki #informacje
https://youtu.be/6iukQNne39M

Czy seksualność odzwierciedla się w poglądach dotyczących aborcji? Jakie ewolucyjne korzyści odnosi się ograniczając zachowania innych ludzi?
Zapraszam do ciekawego spojrzenia na pro-life w artykule Jaimie A. Krems @JaimieKrems i Martie Haselton @haselton
https://naukowo.net/2022/08/07/co-naprawde-napedza-przekonania-antyaborcyjne-badania-sugeruja-ze-to-kwestia-strategii-seksualnych/